סימני מתיחה

העור שלך משתנה כל הזמן בהתאם לגיל ולנסיבות. אחד מסממני השינויים הפחות נוחים בלשון המעטה הם סימני המתיחה המופיעים בעור בתחנות שונות בחייך. לעיתים סימני המתיחה יופיעו כבר בגיל הנעורים, מה שיגרום לאי נוחות גדולה בקרב המתבגרת הצעירה, לרוב הסימנים יופיעו בתקופת ההריון – מדובר בכ90% מהנשים ההרות אשר סובלות מסימני המתיחה. ובנוסף נשות הגיל השלישי, גיל הזהב, אשר סובלות גם הן מסימני מתיחה בגוף.

 

איך נוצרים סימני המתיחה?

סימני המתיחה נוצרים כאשר הגוף גדל במהירות והרקמות אשר מתחת לעור נקראות ממתיחת יתר. למעשה סימני המתיחה הם תולדה של קריעת הסיבים האלסטיים בדרמיס אשר הופכים לדלקות וצלקות. סימני המתיחה יופיעו על העור בצורה בולטת בצבעים סגולים, וורודים, אדומים ובסופו של דבר בצבעים לבנים. סימני מתיחה אינם בעיה רפואית אך הופכים לבעיה מטרידה ברמה האסתטית. לרוב הסימנים יופיעו על היירכים והבטן (בעיקר אצל נשים בהריון) בירכיים, חזה, ישבן – בגיל הנעורים. בנוסף הסימנים יכולים גם להופיע בכתפיים לאנשים הסובלים מהשמנת יתר.

 

מה ניתן לעשות כדי להעלים סימני מתיחה?

סימני המתיחה יכולים להעלם עם השנים, מה שלא מנחם או מרגיע את אלו שכבר מתכננים לפקוד את חוף הים ביום השמשי הראשון שיגיע. המפגע האסתטי לעיתים גדול ומצריך טיפול יעיל. בשוק ישנם אפשרויות של קרמים וג'לים אשר מעט מרגיעים את הסימנים אך בניגוד למה שאומרים היצרנים אינם מעילימים את סימני המתיחה. אפשרי לעשות גם פילינג לטשטוש הסימנים. אחד הפתרונות היעילים ביותר היום להעלמת סימני המתיחה הוא מכשיר הTIXEL – מכשיר לחידוש והצערת העור בטכנולוגיית TMA. הטיפול למעשה כולל אידוי נקודתי נקי ללא פיחום של הרקמה. בכל מגע של המכשיר נוצר אפקט יחיד ובו 81 נקודות זעירות אשר נרפאות במהירות בשל היותם מוקפות בעור בריא. ההפדרמיס שמתחת לעור מתחדש ונוצר קולגן חדש. הטיפול במכשיר הTIXEL הוא אחד הטיפולים היעילים ביותר היום לנשים אשר סובלות מסימני מתיחה.

 

מתי מומלץ להעלים את הסימנים?

ההמלצה הטובה ביותר היא לתחיל בטיפולים קצרים באמצעות מכשיר הTIXEL מיד עם הופעת הסימנים. במידה ומחכים חודשים ושנים הקושי להעלים את הסימנים גדול יותר היות והם צוברים לכלוךו ושומן המקשים את הסרתם.

סימני מתיחה
השארת תגובה