סגולות החיוך

מי שמכיר אותי מקרוב יודע כמה אני מאמינה בלחייך. החיוך על הפנים הוא הכרטיס ביקור הכי חשוב ומשמעותי שלנו, בעסק ובכלל. בעידן של היום אנחנו משתמשים בעיקר באמצעי התקשורת הכתובים וגם שם לא בכדי האימוג'י השתלט עלינו – יש לנו צורך לשים את הפרצוף המחייך הזה מדי כמה משפטים- אם בווטסאפ או בפייסבוק.

ממרום גילי המפואר (תחילת העשור השישי!!) אני יודעת להגיד לכם שכשמרגישים טוב מפנים , האור הזה יוצא החוצה, מקרין על כל הסובב אותכם. כשאני מרגישה טוב מפנים רואים את זה על עור הפנים שלי, על הלחיים, הידיים, הכל קורן וזוהר, צעיר ורענן יותר.

מה גורם לנו לחייך?

ראשית כל לפי ויקיפדיה חיוך הוא הבעת פנים הנוצרת על ידי מתיחת שרירים, במיוחד אלה הנמצאים משני צידי הפה, אבל גם סביב העיניים. בין בני אדם חיוך הוא בדרך כלל ביטוי להנאה או שעשוע. הדבר המשמעותי יותר לגבי חיוך הוא שכאשר אנו מחייכים המוח שלנו מייצר אנדורפינים, המפחיתים תחושת כאב פיזי ונפשי ויוצרים תחושת רווחה. אז עכשיו שאנחנו יודעים את המשמעות המילונית של חיוך – תחשבו רגע אילו דברים יכולים לגרום לכם לחייך, אפשרי גם לעשות רשימה קטנה.

אז אנחנו נחייך כשנראה מישהו שאנחנו מכירים ואוהבים, נחייך כשתיסגר עסקה שחיכינו לה הרבה זמן, נחייך כשהילד שלנו יגיע לביקור, ולמעשה כל דבר שעושה לנו טוב ישחרר מאיתנו חיוך מאוזן לאוזן. חישבו אילו דברים עושים לכם טוב, אילו יכולים להיות גם דברים קטנים שמתרחשים במהלך היום ומשחררים ממכם חיוך.

סגולות החיוך

חיוכים מעצימים

הנה תרגיל קטן ממני: נסו במשך שבוע ימים להיות מודעים לחיוכים שלכם. כשאתם קמים בבוקר מהמיטה תשחררו חיוך קטן, כשאתם עולים לישון אותו דבר, פשוט חייכו. כשתראו אנשים תנו חיוך. החיוך שלכם יהפוך למעגל קסמים בו אתם יותר מחייכים, מרגישים טוב יותר, מפיצים את האור לסביבה שלכם. אחרי מספר ימים החיוכים יתחילו למגנט אליכם דברים טובים, אירועים שמחים, שפע שחיכיתם לו.

זיכרו שהחיוך שלכם הוא שער לחיים טובים ושמחים יותר!

 

נטלי פרץ

השארת תגובה